MORIAH WOODS — „Old Boy”

© Moriah Woods

Moriah Woods to wokalistka, multi-instrumentalistka, autorka tekstów i muzyki, tworząca w stylistyce dark-folk, rock, country. Dorastając, będąc otoczona przez muzyków o różnych drogach życiowych, została zainspirowana twórczością takich artystów jak Johnny Cash, Townes Van Zandt, 16 Horsepower, Sharon Van Etten, Chelsea Wolfe.

Album Old Boy (2019) to historia zainspirowana zmaganiem z uzależnieniem i depresją jakiego doświadczył jej ojciec, który zmarł w 2017 roku w wyniku komplikacji spowodowanych chorobą psychiczną i uzależnieniem. Projekt ten rozpoczął się jako osobista próba poradzenia sobie z bólem i żałobą po stracie bliskiej osoby, a przerodził się w potrzebę podzielenia się i pomocy innym osobom, które zmagają się z podobnymi problemami. Old Boy niesie wiadomość, że twoja historia i twój ból są wyjątkowe, ale nie są rzadkością i można je rozwiązać. Nie tylko my cierpimy w życiu, musimy pamiętać, że wszyscy jesteśmy w tym razem oraz że cierpienie jest częścią tej drogi i pozwoli nam ją lepiej zrozumieć jeśli tylko na to pozwolimy.

„Niewiarygodne, być może także dla samej artystki, że swoje brzmienie i sposób na przekazanie go innym, odnalazła tak daleko od domu. Pochodząca z Kolorado Moriah Woodsj już od kilku lat żyje, pisze piosenki, śpiewa i nagrywa w Polsce. Tej jesieni zaprezentowała kolejne wydawnictwo, składającą się z 10 rozdziałów osobistą opowieść o poszukiwaniu, strachu, podróży. Jak opisuje w książeczce dołączonej do płyty, to zestaw wspomnień z różnych momentów jej życia, począwszy od roku 2009. Klimat serca Ameryki niezmiennie towarzyszy jej muzyce, szczególnie gdy do głosu dochodzi banjo, tak jak w Many More Will Follow. Moriah dba o to, by kompozycje nie były przesycone, tło do jej wokalu jest oszczędne, podparte w dużej mierze dźwiękami gitary. Wystarczy zwrócić uwagę na przepiękny wstęp do Old Times czy ujmujący utwór Breaking Through. Wspomnienia mają to do siebie, że często wywołują nostalgię. Artystce udaje się idealnie przekazać to słuchaczowi, bowiem The Road To Some Strange Forest przy każdym odsłuchu budzi specyficzne uczucie tęsknoty, nie do końca jasne za czym.” (AN, Gazeta Magnetofonowa)

Skład: Moriah Woods — śpiew, gitara; Michał Głos — perkusja; Spyszek Fank — bas, Grzegorz Łyjak — gitara.

www.facebook.com/moriahwoodsmusic