HAYOUNG CHOI — WIOLONCZELA

© Hayoung Choi

Południowokoreańska wiolonczelistka. Urodziła się w Bielefeld w Niemczech, w 1998 roku. W wieku trzynastu lat zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Austrii, stając się najmłodszą zwyciężczynią w historii tego konkursu.

więcej…

ADAM KLOCEK — DYRYGENT

© Adam Klocek, Festiwal Dwa Brzegi, fot. Jarosław Antoniak

Dyrygent i wiolonczelista, laureat Grammy Award 2014, określony przez Krzysztofa Pendereckiego jako „jeden z najbardziej obiecujących dyrygentów młodszej generacji”. W 2004 roku artysta wygrał konkurs na stanowisko dyrygenta–asystenta maestro Jana Lathama-Koeniga (dyrektora artystycznego Filharmonii Wrocławskiej i festiwalu Wratislavia Cantans).

więcej…

AGATA PACAK — FORTEPIAN

© Agata Pacak

Absolwentka UMFC w klasie fortepianu Janusza Olejniczaka i kameralistyki, którą ukończyła pod kierunkiem dr hab. Iwony Mironiuk. Brała udział w Warszawskim Festiwalu Chopinowskim. Koncertowała na scenach w Polsce i za granicą, m.in. w Ambasadzie Niemieckiej, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Pałacu Poznańskim w Łodzi, a także we Włoszech i na Węgrzech.

więcej…

JAN WACHOWSKI — FORTEPIAN

© Jan Wachowski

Student UMFC w klasie fortepianu prof. Elżbiety Karaś-Krasztel oraz równolegle w klasie kompozycji prof. Pawła Łukaszewskiego. Uczestniczył w kursach mistrzowskich m.in. u Kevina Kennera, Nikolaia Demidenko, Wojciecha Świtały, Philipa Giusiano, Tobiasa Kocha, Krzysztofa Jabłońskiego. Jako pianista występował z koncertami w kraju i za granicą, m. in. w Chinach, we Włoszech, w Belgii i Niemczech.

więcej…

ORKIESTRA KAMERALNA ENSEMBLE FRÉDÉRIC

© Orkiestra Kameralna Ensemble Frédéric

Zespół wywodzący się z południowej Wielkopolski, związany ideowo z pałacem myśliwskim Radziwiłłów w Antoninie — miejscem pobytu i twórczości Fryderyka Chopina. Zespół skupia młodych, wybitnych instrumentalistów, których pasją jest gra w kameralnej formacji o najwyższych parametrach artystycznych i poziomie wykonawczym.

więcej…

JERRY & THE PELICAN SYSTEM

© Jerry & The Pelican System

Zespół założony w 2018 roku z inicjatywy saksofonisty i kompozytora Jerzego Mączyńskiego. Choć w tym projekcie zebrał instrumentalistów pochodzących z rożnych środowisk, to udało im się wspólnie stworzyć system łączenia rozmaitych wizji oraz umiejętności.

więcej…

MORIAH WOODS

© Moriah Woods

Urodzona w Colorado (USA), a obecnie mieszkająca w Polsce wokalistka, multi-instrumentalistka, autorka tekstów i muzyki tworząca w stylistyce dark-folk, rock, country. Artystka przeprowadziła się do Polski w 2014 roku i zaczęła koncertować solo jak i również z zespołem The Feral Trees.

więcej…